Zagorje
Bajka na dlanu
Datum objave: 11. lipnja 2022.

Na natjecanju je nastupio 21 zbor s više od ukupno 500 pjevača, iz Slovenije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Iz Krapinsko-zagorske županije sudjelovali su mješoviti pjevački zbor KUD-a domaćina, MPZ „Vitez” KUD-a Konjščina, Ženski vokalni ansambl Sotelia iz Huma na Sutli i Ženski vokalni sastav Kušlec iz Konjščine.

 

Natjecanje je otvorila zamjenica župana Jasna Petek, koja je sudionicima natjecanja poželjela dobrodošlicu u Krapinsko – zagorsku županiju. „Naša županija bogata je zelenilom, čistom i netaknutom prirodom, resursima ljekovite vode, bogata je vinogradima, kvalitetnim vinima, autohtonim proizvodima kao što su zagorski puran, mlinci, štruklji, ali naše Zagorje bogato je prije svega ljudima koji svoje slobodno vrijeme daruju društvenoj zajednici, kako bi život u našim općinama i gradovima bio ljepši, a uz vas, veseliji i zabavniji. Naša županija bogata je zborovima, vokalnim sastavima i solistima koji uvelike oplemenjuju svako naše događanje i na lijep i kvalitetan način predstavljaju Krapinsko – zagorsku županiju i u zemlji i svijetu. Veliki pozdrav domaćim sastavima i zborovima, organizatorima, ali i svima koji ste nam došli u našu županiju“, rekla je zamjenica Petek. Natjecanje je organizirao KUD “Naša lipa“ Tuhelj, uz suorganizaciju Turističke zajednice područja Općine Tuhelj, Grada Klanjca i Općine Veliko Trgovišće i Termi Tuhelj, a pokrovitelji su bili Ministarstvo kulture i medija RH, Krapinsko-zagorska županija, Općina Tuhelj i Hrvatski sabor kulture.


Fotogalerija