Zagorje
Bajka na dlanu
Datum objave: 19. siječnja 2011.

Krapinsko-zagorska županija, zajedno s Bjelovarsko-bilogorskom županijom, nalazi se u skupini čija je pozornost posvećena metaloprerađivačkoj industriji. U trenutnoj fazi provođenja kampanje zamjenik župana, Anđelko Ferek – Jambrek, obići će metaloprerađivačke tvrtke s područja naše županije te za njih 10-tak pronaći srodne gospodarske partnere na području južne Njemačke. Kako pojašanjava Ferek-Jambrek upravo i jest cilj projekta prekogranično povezivanje tvrtki koje posluju u istoj industrijskoj grani, a kao prioritetne istaknuo je one koje su izrazito izvozno orijentirane, posebno na njemačko tržište. Nakon odabira tvrtki s područja Krapinsko-zagorske županije pronaći će se partneri u Njemačkoj, njih 10-tak te se kroz aktivnosti Outreach kampanje stvoriti preduvjeti za pokretanje i konkretne poslovne suradnje.

Krajem ožujka, po završetku aktivnosti u našoj županiji, zamjenik župana će posjetiti tvrtke u južnoj Njemačkoj te će tada Outreach kampanja dati i svoje prve konkretne rezultate.