Zagorje
Bajka na dlanu
Datum objave: 25. listopada 2018.

Ove su godine na natječaj pristigla 23 rada iz 10 srednjih škola. Prva nagrada pripala je Rebeki Petković, učenice 4. razreda Prve gimnazije Varaždin za rad Strop pod mojim nogama (mentorica Tatjana Ruža), druga nagrada pripala je Anamariji Križaj, učenice 4. razreda Gospodarske škole Varaždin za rad Hustica (mentorica Nadica Kolarić, dok je treća nagrada pripala Marti Kuljak, učenice 3. razreda Gimnazije Antuna Gustava Matoša Zabok za rad Ona (mentorica Sandra Babnik Lončar).

 

Dogadjanju je nazočila i zamjenica župana KZŽ Jasna Petek, koja je pohvalila sve radove. “Dani Ksavera Šandora Gjalskog su kulturna manifestacija koja je davno prerasla okvire naše županije i postala je nacionalnim događajem. Najvrjedniji dio manifestacije je osim dodjele glavne Nagrade zasigurno i dodjela nagrade Mali Gjalski za srednjoškolce i srednjoškolke. To nije ‘mali’ Gjalski već ‘veliki’ Gjalski jer predstavlja velik poticaj stvaralaštvu mladih ljudi naše županije”, rekla je zamjenica župana Petek.

 

LINK NA VIDEO: https://instagram.com/p/BpXXQGBFiey/


Fotogalerija