Zagorje
Bajka na dlanu
Datum objave: 3. studenoga 2017.

O mjestima uređenja aktivnih zona u Hrvatskoj odlučivali su sami građani glasanjem preko interneta. Vježbalište, koje otvoreno na prostoru Parka Maksimilijana Vrhovca pokraj željezničke stanice u Donjoj Stubici, dobiveno je zahvaljujući osvajanju prvog mjesta u kategoriji gradovi do 10.000 stanovnika. Otvaranju aktivne zone prisustvovao je i zamjenik župana Anđelko Ferek-Jambrek koji je pozdravio okupljene te zahvalio svim građanima Donje Stubice i čitave Krapinsko-zagorske županije koji su doprinijeli otvaranju ovog vježbališta „Svi smo skupa bili aktivni na društvenim mrežama te vjerujem kako ćemo isto ponoviti i sljedeće godine te da će se ovakvo vježbalište postaviti i u drugim mjestima u našoj županiji“ – rekao je zamjenik župana Ferek-Jambrek te istaknuo važnost vježbališta na otvorenom za širenje zdravih stilova života.

Gradonačelnik Donje Stubice Nikola GospočićDrago nam je što je baš u Donjoj Stubici otvorena deveta aktivna zona u Hrvatskoj i da je naš grad zauzeo prvo mjestu među gradovima do 10.000 stanovnika“ – rekao je načelnik Gospočić te zahvalio pokretaču uključenja brojnih glasača Ivanu Doliću te svim ostalima koji su pridonijeli otvorenju i uređenju ove aktivne zone. Projekt uređenja aktivnih zona, odnosno vježbališta na otvorenome Coca-Cola s partnerima je u Hrvatskoj pokrenula u 2016. godini. Aktivne zone predaju se lokalnoj zajednici u vlasništvo i na stalno korištenje. Na otvorenje aktivne zone u Donjoj Stubici organizirana je i rekreacija pod nadzorom veleposlanika čitavog projekta Mirze Džombe. Brojne okupljene na otvorenje ove aktivne zone pozdravio je i Hrvoje Stakor iz Coca-Cole HBC Hrvatska.


Fotogalerija