Zagorje
Bajka na dlanu

Plenković, Janša i Kolar na konferenciji Turizam 365

Datum objave: 9. listopada 2021.

Konferencija je sadržavala tri dijela koja povezuju turizam s politikom, businessom te životom a okupila je stručnjake koji su podijelili svoje iskustvo poslovanja tijekom Covid pandemije te viđenje budućnosti turizma. U prvom dijelu konferencije u Ministarskom forumu održana je rasprava pet EU ministara turizma (Italija, Slovenija, Mađarska, Španjolska i Hrvatska) koji su predstavili strategije razvoja turizma svojih zemalja u post Covid razdoblju, podijelili svoje viđenje budućnosti europskog turizma i pokazali kako se bore s izazovima visoke sezonalnosti i održivog poslovanja.

 

Panelisti na konferenciji bili su i predsjednik Vlade RH Andrej Plenković te slovenski premijer Janez Janša a jedan od sudionika konferencije bio je i župan Željko Kolar. Nakon panela, dvojica premijera održali su bilateralni sastanak, kojem je nazočio i župan Kolar. „U našoj županiji 365 dana turizma u godini svakodnevica je već godinama i ova iskustva trebalo bi prenijeti i na Jadran. Kad se bavite kontinentalnim  turizmom onda vam treba više truda volje, želje, energije, dodatne ponude da bi dobili gosta, u odnosu na što trebaju naše kolege u turističkom sektoru na Jadranu. Svi naši dodatni  sadržaji koje imamo, od manifestacija, do Muzeja Hrvatskog zagorja, OPG – ova, to sve zajedno je formula za bavljenje turizmom 365 dana u godini, s tim da morate držati izuzetno visoku kvalitetu i boriti se za stalne goste, jer onaj koji se vraća natrag je zapravo najbolji gost. Naša županija trenutno je na realiziranih 85 posto dolazaka i 81 posto noćenja u odnosu na 2019. godinu, što su rezultati kakve nitko nije očekivao, obzirom na lanjsku 2020. godinu. No, to nas ni u jednom trenutku ne smije opustiti, već sad se moramo s jasnim kriterijima i potezima pripremati za 2022. godinu”, rekao je župan Kolar na otvorenju konferencije.


Fotogalerija