Zagorje
Bajka na dlanu
Datum objave: 6. prosinca 2006.

Kraj prošlog i početak ovog tjedna praktički je bio posvećen osobama s invaliditetom. Na različitm događanjima i okruglim stolovima  javnosti je bio  predstavljan  prvi županijski Vodič za osobe s invaliditetom. Vodič koji je  sredinom prošlog tjedna izašao je iz tiskare financirala je Krapinsko-zagorska županija, dok su udruge invalida koje djeluju u Zagorju napravile kompletnu pripremu. Ovim je naša Županija postala prva koja je objavila takav vodič, jer su do sada bili tiskani samo za gradska područja i njime su obuhvaćeni svi gradovi i općine. Cijeli projekt pokrenut je na inicijativu  Krapinsko – zagorske županije, a u tom vodiču su prikazani dobri primjeri  rješavanja arhitektonskih barijera na javnim ustanovama i objektima, ali i oni objekti koji taj problem nisu riješili. Na taj način će se informativno pomoći invalidnim osobama da znaju koji su javni objekti u Zagorju bez barijera, te one koji imaju prepreke za pristup invalidima. Vodič za invalide olakšat će život osobama s invaliditetom i starijim osobama, te će biti velika pripomoć kako onima koji žive u našoj županiji tako i turistima. Vodič je tiskan u nakladi od deset tisuća primjeraka i u njemu su na jednome mjestu sažete sve informacije o pristupačnosti svim značajnijim objektima u gradovima i općinama u Zagorju.
 
Središnja proslava u Krapini
Također je u nedjelju u Krapini održana središnja državna proslava Međunarodnog dana invalida. Povodom toga je Jadranka Kosor, potpredsjednica Vlade i predsjednica Povjerenstva za osobe s invaliditetom, ispred zgrade Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje u Krapini  otvorila  rampu prilagođenu za ulaz invalida u zgradu. Nakon toga je uslijedio odlazak u Festivalsku dvoranu uz nošenje transparenata s porukama ukazujući na još uvijek brojne slučajeve javnih objekata koji su nepristupačni osobama s invaliditetom. U Festivalskoj dvorani sudionike obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom pozdravio je krapinski gradonačelnik Josip Horvat, a Vlasta Hubicki, županica Krapinsko-zagorske županije je osim pozdravnog govora potpredsjednici Vlade Jadranki Kosor poklonila jedna primjerak Vodiča za osobe s invaliditetom Krapinsko-zagorske županije. Ministrica i potpredjednica Vlade također je posebno naglasila da od iduće godine osobe s najtežim invaliditetom moći besplatno putovati hrvatskim autocestama.