Zagorje
Bajka na dlanu

Uskoro još jedna konferencija Žene i poduzetništvo u KZŽ

Datum objave: 2. lipnja 2022.

Konferenciju Žene i poduzetništvo u Krapinsko-zagorskoj županiji najavili su župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, zamjenica župana Jasna Petek, predsjednik Obrtničke komore Krapinsko-zagorske županije Darko Varga, poslovna tajnica Gospodarske komore Županijske komore Krapina Janja Kantolić, zamjenik direktorice Poduzetničkog centra Krapinsko-zagorske županije Denis Ranogajec i  direktorica SL konzaltinga Snježana Leljak

Partner Konferencije je Krapinsko – zagorska županija, suorganizatori su HGK Županijska komora Krapina, Obrtnička komora KZŽ, Poduzetnički centar KZŽ i Poduzetnički klub žena KZŽ, međunarodni partner je Udruga poduzetnice IN iz Bosne i Hercegovine i  MPI Vrelec Rogaška Slatina, medijski partneri portal Sjever i portal zeneimediji.hr, a organizator tvrtka SL KRAPINA KONZALTING.

Župan Željko Kolar je, govoreći o pozitivnim primjerima na području naše županije, naglasio kako ima slučajeva gdje su žene ušle u biznis iz ničega, a napravile su sjajne tvrtke i obrte, s proizvodima koji se prodaju i prepoznatljivi su u čitavoj Europi i po čitavom svijetu. Govoreći o vodećim položajima u županijskoj upravi te ustanovama, župan je rekao kako od deset pročelnica i pročelnika u upravnim odjelima devet pročelnica, od sedam zdravstvenih ustanova četiri ravnateljice i tri ravnatelja, a od ostalih poduzeća i ustanova, u tri su od njih direktorice ili ravnateljice. „Ovi brojevi pokazuju da je Krapinsko-zagorska županija daleko, ne iznad prosjeka u Republici Hrvatskoj, nego i europskog prosjeka, a smatram da smo zbog toga i toliko uspješni“ – poručio je župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar

SUDJELOVANJE NA KONFERENCIJI JE BESPLATNO, a prijave se mogu izvršiti na:  https://zip.slkonzalting.com/prijava/  ili info@slkonzalting.com

TEME KONFERENCIJE: Izlaganje o poduzetništvu žena na samom početku-uvijek treba analizirati kako je to postati poduzetnica i koji su to problemi na početku poslovanja:? Digitalizacija je danas nužnost i prožima svaki aspekt našeg društva, definirajući nam i način na koji živimo – kakav je udio žena u tehnologiji i digitalnom sektoru? Na žalost, osim psihološkog utjecaja  pandemijskih uvjeta, tu je i rat u Ukrajini, poskupljenja, inflacija, otežana nabava i plasman roba i usluga – zato nam je također važno razgovarati o specifičnosti položaja žena u 21. stoljeću? Kako se nositi sa stresom i uspješno odraditi posao? – važna tema panela u kojem želimo čuti i muško i žensko viđenje. Na Konferenciji će sudjelovati sa prezentacijama i izlaganjima učenice završnih razreda Srednje škole tako da vidimo kako one vide svoju budućnost. Šećer na sredini i na kraju – inspirativne priče “Trnjem do uspjeha” o uspjehu žena iz raznih segmenata poslovanja i društvene aktivnosti – uvijek nas razvesele i osnaže pozitivna iskustva  i sretne idemo dalje zajedno u nove poslovne pothvate.

 

CILJEVI KONFERENCIJE: Poticanje na poduzetništvo žena i umrežavanje poduzetnica; motivacija za pokretanje i razvoj poduzetništva; prezentacija inspirativnih priča i projekata; logistika za promociju i razvoj poduzetničkih aktivnosti žena (naglasak na teme financiranja, edukacije i umrežavanja poduzetnica); razmjena iskustava i kreiranje novih tržišnih suradnji i prilika; provedba kontinuiranih edukacija kao najboljeg ulaganja u poduzetništvo; angažiranje i poticanje na veću poslovnu aktivnost žena na poslovima upravljanja; poticanje konkurentnosti i izvrsnosti među poduzetnicama; smanjenje marginaliziranog položaja žena u poslovnom svijetu.

 

 


Fotogalerija