Zagorje
Bajka na dlanu
Datum objave: 18. listopada 2013.

Simpozij je namijenjen socijalnim radnicima, psiholozima, socijalnim pedagozima, edukacijskim rehabilitatorima, pravnicima i drugim stručnjacima zaposlenim u sustavu socijalne skrbi, zdravstvu, školstvu, pravosuđu, tijelima državne uprave, regionalne i lokalne samouprave, akademskoj zajednici, stručnjacima iz civilnog društva i vjerskih organizacija, studentima, umirovljenicima i svima koji su zainteresirani za ulogu i položaj djelatnosti socijalnog rada u našem društvu. Prilika je ovo za dijalog o važnim profesionalnim pitanjima, učenje iz dobre prakse i kreiranje zajedničkih preporuka za daljnji razvoj djelatnosti socijalnog rada i socijalne skrbi. Otvorenju Simpozija socijalnih radnika nazočila je zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek, saborska zastupnica Višnja Fortuna, Iva Prpić, Pomoćnica ministrice za odrasle osobe i osobe s invaliditetom, Štefica Karačić predsjednica Hrvatske udruge socijalnih radnika, Pomoćnica pročelnice za socijalnu zaštitu Romana Galić, nositelj Katedre za socijalnu politiku prof.dr.sc. Zoran Šućur, Antun Ilijaš predsjednik Hrvatske komore socijalnih radnika, gradonačelnici Zaboka, Krapine i načelnik općine Tuhelj. Zamjenica je pozdravila sve nazočne u ime Krapinsko – zagorske županije i župana Željka Kolara, te svoje osobno ime, naglasila je da pred svaku profesiju nova i drugačija vremena donose brojne izazove, a posebno pred profesiju socijalnog radnika,. Simpozij je mjesto gdje će se razmjeniti ideje, primjeri dobre prakse, ali i otvoriti goruća pitanja i razmotriti probleme, te naći riješenja i odgovore. Pokroviteljstvom nad Simpozijem Krapinsko –zagorska županija istaknula je da duboko cijeni i poštuje stručnost i struku u svojim odlukama i prosuđivanju, tako da će zaključci i smjernice sa ovog skupa biti vrijedne u socijalnom planiranju i poslovima socijalne skrbi. Na poslijetku je poželjela je ugodan boravak u našoj Županiji.


Fotogalerija