Zagorje
Bajka na dlanu
Datum objave: 25. siječnja 2016.

Župan Željko Kolar je obraćajući se volonterima rekao „Naši županijski i gradski uredi Crvenog križa su odlično organizirani, naše hitne službe su dobro opremljene, visoko profesionalne i motivirane. Međutim – njih kao profesionalaca u velikim krizama ne može biti dovoljno i bez volontera se niti jedan ozbiljniji posao ne može obaviti. Kod nas u Zagorju kaže se da se ljudi pokažu kakvi su kad je drugima teško. Solidarnost i poštenje su vrijednosti koje nažalost znače sve manje, ali mi smo izrazito ponosni što u našoj županiji ima puno ljudi poput vas koji slobodno vrijeme koriste da pomognu drugima.“ Istaknuo je župan Kolar i poručio „Najmanje što možemo je reći hvala – hvala na tome što radite na čast i ponos čitavoj Krapinsko-zagorskoj županiji i čitavom sustavu.“
Župan Kolar je ovom prilikom podsjetio i na prijevoz izbjeglica kroz našu županiju: „Kroz Krapinsko-zagorsku županiju je gotovo neopaženo prošlo 29.000 izbjeglica i nitko od njih nije ni smočio nogu na našem području. To je bio doprinos naših službi na području naše županije koji smo nadogradili na sve ono što ste vi činili na istoku Hrvatske i zbog čega je još jednom porastao ugled Hrvatske u svijetu,“ poručio je župan Željko Kolar.   

Ravnatelj Društva Crvenog križa Krapinsko-zagorske županije Davor Šimunović je naglasio da su zagorski volonteri aktivni u brojnim aktivnostima – od darivanja krvi, prikupljanja odjeće i obuće sve do ovakvih pomaganja u velikim krizama. Ravnatelj Šimunović je objasnio da je nagrađenih 17 volontera od rujna do prosinca 2015. godine odradilo čak 3960 sati rada na istoku Hrvatske, što će se još povećati u 2016. godini budući da još jedna skupina uskoro kreće prema Slavonskom Brodu.

Volonteri Crvenog križa su nakon dodjele zahvalnica sudjelovali na radionici za pružanje psihosocijalne podrške. Radionicu je vodila Valentina Klasiček koja je i sama pomagala u radu s izbjeglicama na Zagrebačkom velesajmu, Slavonskom Brodu i kampu Opatovac

 

 

volonteri iz Krapinsko-zagorske županije još uvijek su aktivni i pomažu izbjeglicama pa tako u petak, 29. siječnja, sedma grupa od osam zagorskih volontera odlazi na sedam dana u Slavonski Brod. 


Fotogalerija