Zagorje
Bajka na dlanu
Datum objave: 13. siječnja 2023.

Izvedeni su 94.000 eura vrijedni radovi na sanaciji propusta u naselju Krapinica te 46.000 eura vrijedni radovi na 800 metara ceste koja povezuje rubna naselja u blizini granica sa općinama Konjščina i Hrašćina te Gradom Zlatarom. 

Župan Željko Kolar istaknuo je kako su ovi radovi izuzetno važni za sigurnije odvijanje prometa stanovnika, a onda i školskog autobusa. „Ovdje se zorno može vidjeti konfiguracija našeg zagorskog terena i raspršenost naših Zagorja. Dovođenje infrastrukture i njezino održavanje je skupo, no ako želimo da ljudi ovdje ostanu živjeti – moramo im omogućiti što bolju infrastrukturu i vjerujem da tome doprinose i ovi radovi“ – rekao je župan Kolar te najavio i nastavak asfaltiranja preostalih 900 metara ceste.

U obilasku je bila i predsjednica Općinskog vijeća Općine Budinščina Dijana Margetić, koja je izrazila zadovoljstvo poduzetim radovima i njihovim skorim završetkom. „Ovo nisu male investicije, na dobrobit svih naših mještana i cijele naše općine. Tu je bio ovaj propust u Krapinčici s kojim je bilo velikih problema stoga zahvaljujem Županijskim cestama što su detektirali problem i riješili ga. Naravno i ovaj dio ceste nam je isto jako bitan jer povezuje sva ta naša rubna naselja naše općine” – rekla je predsjednica Vijeća te uputila zahvale Županiji i Županijskoj upravi za ceste.

 


Datum objave: 13. siječnja 2023.

Izvedeni su 94.000 eura vrijedni radovi na sanaciji propusta u naselju Krapinica te 46.000 eura vrijedni radovi na 800 metara ceste koja povezuje rubna naselja u blizini granica sa općinama Konjščina i Hrašćina te Gradom Zlatarom. 

Župan Željko Kolar istaknuo je kako su ovi radovi izuzetno važni za sigurnije odvijanje prometa stanovnika, a onda i školskog autobusa. „Ovdje se zorno može vidjeti konfiguracija našeg zagorskog terena i raspršenost naših Zagorja. Dovođenje infrastrukture i njezino održavanje je skupo, no ako želimo da ljudi ovdje ostanu živjeti – moramo im omogućiti što bolju infrastrukturu i vjerujem da tome doprinose i ovi radovi“ – rekao je župan Kolar te najavio i nastavak asfaltiranja preostalih 900 metara ceste.

U obilasku je bila i predsjednica Općinskog vijeća Općine Budinščina Dijana Margetić, koja je izrazila zadovoljstvo poduzetim radovima i njihovim skorim završetkom. „Ovo nisu male investicije, na dobrobit svih naših mještana i cijele naše općine. Tu je bio ovaj propust u Krapinčici s kojim je bilo velikih problema stoga zahvaljujem Županijskim cestama što su detektirali problem i riješili ga. Naravno i ovaj dio ceste nam je isto jako bitan jer povezuje sva ta naša rubna naselja naše općine” – rekla je predsjednica Vijeća te uputila zahvale Županiji i Županijskoj upravi za ceste.