Župan Kolar na Danu Općine Kumrovec
Župan Željko Kolar prisustvovao je svečanoj sjednici Općinskog vijeća Općine Kumrovec, koja je u sklopu obilježavanja Dana Općine održana 21. studenoga 2025. godine u Vili Zelenjak Ventek.
„Županija ulaže u sve jedinice lokalne samouprave, a ovdje u Kumrovcu imamo još jednu specifičnu ulogu u predškolskom odgoju, jer je škola u Kumrovcu jedina u kojoj je i dječji vrtić. Imamo sportske komplekse napravljene još za vrijeme Univerzijade i u njih treba ulagati, tako da ćemo u suradnji s Općinom sljedeće godine urediti atletsku stazu, a KZŽ će u tu svrhu uložiti 200.000 eura. Naravno da dalje ostaju problem Spomen – doma i Političke škole. Prema informacija koje imamo ima jedna konkretna ponuda za otkup, no bilo ih je kroz ovo vrijeme puno, no, na žalost, nismo našli investitora i vidim da je nekako najbliže da Županija to preuzme. Siguran sam da bi onda kroz dvije do tri godine te objekte stavili u funkciju. Bit će to tema razgovora s ministrom Bačićem u dogledno vrijeme“, najavio je župan Kolar te čestitao dobitnicima ovogodišnjih općinskih priznanja.
Svečanu sjednicu Općinskog vijeća općine Kumrovec otvorio je predsjednik Vijeća Tomislav Škvorc. Na sjednici je načelnik Robert Šplajt podnio izvješće o odrađenom u protekloj godini te zajedno s predsjdnikom Vijeća zaslužnima uručio općinska priznanja. Okupljene su također pozdravili izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora, saborski zastupnik i gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović, izaslanik predsjednika Vlade RH, državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede, ribarstva i šumarstva Zdravko Tušek, predsjednik Županijske skupštine Varaždinske županije Krunoslav Lukačić, gradonačelnik Pregrade Goran Vukmanić te dječja načelnica Kumrovca Tena Škvorc. Obratili su se čestitali i predstavnici pobratimljenih općina, Sandra Piljan Lorencin ispred Općine Fažana, načelnik Općine Berovo iz Sjeverne Makedonije Petar Ružinski te župan Občine Bistrica ob Sotli Franjo Debelak.
