Zagorje
Bajka na dlanu

Obilježen Dan Općine Petrovsko, župan Kolar najavio skori početak gradnje nove škole i sportske dvorane

Datum objave: 26. lipnja 2026.

Svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Petrovsko održana je u u petak, 26. lipnja 2026. u sklopu obilježavanja Dana Općine Petrovsko.

Svečanoj sjednici prisustvovao je župan Željku Kolar, koji je Dan Općine čestitao i kao izaslanik predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanovića te se posebno osvrnuo na projekt izgradnje nove zgrade i sportske dvorane Osnovne škole Antuna Mihanovića Petrovsko, čiji je nositelj Krapinsko-zagorska županija. “Danas smo imali otvaranje ponuda za izvođača radova. Pristiglo ih je šest, sad kreće pregled i ocjena. Za to nam treba 30 do 40 dana. Osam dana prijava gradilišta, rokovi koji zakon obavezuje, i ja očekujem da ćemo početi graditi početkom devetog mjeseca”, najavio je župan Kolar, dodajući da je rok za završetak radova 30. prosinca 2027. godine. Ukupna vrijednost projekta je 8,8 milijuna eura, 6,6 milijuna eura se odnosi na bespovratna sredstva iz NPO-a, a Županija će financirati 2,2 milijuna eura.

“Općinski proračun neće biti opterećen projektom škole i nove školske sportske dvorane. Što se tiče područne škole Slatina, mi smo isprojektirali tri nova razredna odjela s velikim učionicama i jednom malom i sa preuređenjem postojeće škole u Slatini stvorit ćemo uvjete da djeca idu tamo u školu u dvije smjene. Molim sve za razumijevanje. Mi ne možemo napraviti dvije nove škole. Ali će uvjeti za djecu biti vrlo dobri”, pojasnio je župan te na kraju čestitao svim dobitnicima općinskih priznanja.

Načelnica Petrovskog Valentina Presečki poručila je kako je proteklo razdoblje mandata bilo usmjereno prvenstveno na ljude, teren i kontinuiranu komunikaciju s mještanima. “Uporna sam i nikad ne odustajem i  rezultati se, nadam se, vide. Ciljevi su postavljeni i zaista se nadam da je to samo nekakav mali kotačić, početak kako bi mi zapravo našu općinu htjeli dalje razvijati, da pratimo razvitak naših susjednih općina i gradova”, rekla je načelnica Presečki.

Pozdravne riječi uputili su i predsjednik Općinskog vijeća Davor Bešenski, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora, saborski zastupnik i gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović, izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske, državni tajnik Zdravko Tušek, zastupnik u Europskom parlamentu Marko Vešligaj te načelnik Gornje Stubice Matija lešković u ime svih prisutnih čelnika jedinica lokalne samouprave, dok se u ime dobitnika općinskih priznanja zahvalila Kristina Mužar.

Svečana sjednica održana je u vatrogasnom domu DVD-a Petrovsko.


Fotogalerija