Obilježen Dan Općine Budinščina
Uoči 1. svibnja, Međunarodnog praznika rada i blagdana svetog Josipa Radnika kad Općina Budinščina slavi svoj dan, svečanom sjednicom Općinskog vijeća u četvrtak, 30. travnja 2026. godine, obilježen je Dan Općine Budinščina.
Ovom je prigodom župan Željko Kolar istaknuo kako je Budinščina malo mjesto velikih ljudi i osvrnuo se na ulaganja Krapinsko-zagorske županije u Općinu. “Potpuno ćemo obnoviti ordinaciju dentalne medicine, a investicija iznosi gotovo 350.000 eura, a u postupku pregleda i ocjene je natječaj na koji smo prijavili energetsku obnovu ambulante Doma zdravlja čija je vrijednost 282.000 eura od čega je 100.000 eura bespovratnih sredstava, a 50.000 eura smo već povukli iz europskih sredstava za opremanje ambulante novim medicinskim uređajima”, rekao je župan Kolar i dodao kako je u tijeku i energetska obnova Osnovne škole u Budinščini ukupne vrijednosti 1.600.000 eura, a kroz koji će dan biti objavljen i natječaj ŽUC-a za sigurnost u prometu i izgradnju nogostupa.
Svečanu je sjednicu otvorila predsjednica Općinskog vijeća Maja Pepelko, dok je načelnik Franjo Jagić istaknuo projekte koji su planirani i one koji su u tijeku. “Povećali smo sredstva za socijalne programe, ponovno dodijelili stipendije našim učenicima i studentima, sufinanciramo smještaj djece u vrtićima, a svaka odluka koju smo donijeli i svaki projekt koji smo pokrenuli imaju jedan cilj, da Budinščina bude bolje, sigurnije i kvalitetnije mjesto za život, u kojem ljudi žele ostati, u kojem se obitelji razvijaju i kojem mladi vide svoju budućnost, a stariji sigurnost i dostojanstvo”, kazao je načelnik Jagić.
Ispred svih okupljenih načelnika i gradonačelnica obratila se načelnica Općine Petrovsko Valentina Presečki, a okupljenima su se obratili i izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske državni tajnik Zdravko Tušek te izaslanica predsjednika Republike Hrvatske pomoćnica savjetnika predsjednika za ekonomiju Martina Ciglević.
