Zagorje
Bajka na dlanu

Na državnim natjecanjima osvojeno 16 prvih, 20 drugih i 16 trećih mjesta: „Vi ste dokaz da ne trebamo brinuti za budućnost”

Datum objave: 1. srpnja 2024.

Župan Željko Kolar i zamjenica župana Jasna Petek su 1. srpnja 2024. godine održali prijem za učenike osnovnih i srednjih škola te njihove mentore koji su na državnim natjecanjima i smotrama osvojili neko od prva tri mjesta.

Biti prvak županije je velika stvar, a osvojiti jedno od prva tri mjesta na nacionalnom prvenstvu je izuzetno teško i zahtjevno, no ostvarivo s upornim radom. Upravo ste vi ti koji ste dokazali da je moguće sve postići. Dražen Petrović je rekao da je 20 %  talenta, a 70 % mukotrpnog rada. Svi znamo da je bilo mnogo onih koji su imali nevjerojatne talente, no u sebi nisu imali upornost i radnu etiku, kao ni podršku obitelji i mentora da bi došli do ovakvih rezultata. Vi ste dokaz da ne trebamo brinuti za budućnost. Mi vam samo trebamo pružiti šansu, stvoriti uvjete da možete ostvariti svoje potencijale i onda rezultati sigurno neće pobjeći“, istaknuo je župan Željko Kolar uz kojeg su nagrade učenicima dijelile i zamjenica župana Jasna Petek te pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu, šport i tehničku kulturu Mirjana Smičić Slovenec.

Iz Krapinsko-zagorske županije u ovoj su školskoj godini na natjecanja prema propozicijama Agencije za odgoj i obrazovanje, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Hrvatskog školskog športskog saveza  pozvana 232 učenika, među kojima 129 učenika srednjih škola i 103 učenika osnovnih škola, koji su postigli izuzetno hvalevrijedne rezultate. Krapinsko-zagorska županija vodila je računa i da dodatni 251 učenik i njihovih 96 mentora dobiju nagrade putem škole i za sva ostala natjecanja i susrete državnog ili međudržavnog ranga na kojima su sudjelovali mimo propozicija već navedenih asocijacija.

Za sve navedene uspjehe, Krapinsko-zagorska županija izdvojila je 20.340,00 eura. Učenici i mentori koji su osvojili prvo mjesto dobili su nagradu u iznosu od sto eura. Za osvojeno drugo mjesto učenici i mentori nagrađeni su sa osamdeset i pet eura, dok su oni koji su osvojili treće mjesto dobili nagradu u iznosu od sedamdeset eura. U slučaju da je neka od prva tri mjesta osvojila ekipa, nagrada u iznosu koji ovisi o broju učenika, ići će na račun škole. Korepetitori su dobili nagradu u iznosu od pedeset eura. Također, svi učenici, mentori i korepetitori dobili su po dvije cjelodnevne ulaznice za toplice.

„„Ove naše mjere i susreti samo su dio naše široke priče koje Krapinsko-zagorska županija provodi dugi niz godina, a to je podrška darovitim učenicima i to prije svega edukacijom profesora. To radimo kroz specifične programe, ali i kroz ostala stručna usavršavanja gdje nastojimo da oni prepoznaju koja su darovita djeca u našoj sredini i kako potaknuti da tu darovitost razvijate u najvećoj mogućoj mjeri“, naglasila je zamjenica župana Jasna Petek i učenicima poručila da njeguju ono u čemu su najbolji, što ih interesira i veseli.

Ukupno je osvojeno 16 prvih mjesta, 20 drugih i 16 trećih. U natjecanjima u znanju učenici osnovnih škola osvojili su: 3 prva mjesta, 7 drugih mjesta i 4 treća mjesta.  U sportskim natjecanjima učenici osnovnih škola osvojili su: 1 prvo mjesto. U glazbenim natjecanjima učenici osnovnih škola osvojili su: 4 prve nagrade i 6 drugih nagrada. U natjecanjima u znanju učenici srednjih škola osvojili su 7 prvih mjesta, 7 drugih mjesta i 12 trećih mjesta. U sportskim natjecanjima učenici srednjih škola osvojili su 1 prvo mjesto.

Prijam je održan u Gimnaziji Antuna Gustava Matoša Zabok te je sve prisutne pozdravila i ravnateljica Gimnazije Bibijana Šlogar.