Zagorje
Bajka na dlanu

Streljačko društvo iz Velikog Trgovišća državni prvak u samostrelu

Datum objave: 2. srpnja 2024.

U Krušljevom Selu je 29.i 30.lipnja 2024. održano Prvenstvo Hrvatske za kadete i juniore u samostrelu. Izvrstan organizator natjecanja kadetskog i juniorskog prvenstva Hrvatske field samostrelom bio je SD “Strijelac” iz Krušljevog Sela, a pomoć u organizaciji pružilo mu je SD “Veliko Trgovišće” sa svojim tehničkim osobljem. Svečanost otvorenja upriličio je puhački orkestar “Sloboda” iz Oroslavja intoniranjem hrvatske himne, a okupljenima su se obratili Predsjednik svjetske samostrelske unije Pero Stojnić, u ime domaćina i organizatora prvenstva Hrvatske Vlatka Bertol, u ime Hrvatskog streljačkog saveza, te Županijskog streljačkog saveza Krapinsko-zagorske županije Damir Oborovečki i Zdravko Novosel u ime grada Oroslavja.

U kategoriji kadeta u disciplini Classic državni prvak je Pavao Hac, drugo mjesto osvojio je Borna Bajser, a treća je bila Marija Štrbenac. Kod juniora državna prvakinja je Iva Popović-Gecan iz SK ” Ivanić”, drugo mjesto osvojila je Helena Oborovečki, a treći je bio Petar Blagec.

Ekipno prvo mjesto pripalo je strijelcima SD “Veliko Trgovišće”, a drugo mjesto strijelcima SD “Dubrava 1094″. Posebni pehar za najbolji rezultat natjecanja, a za Kup grada Oroslavja, dobila je Iva Popović-Gecan SK ” Ivanić” .

Drugoga dana natjecanja su se održali međusobni mečevi strijelaca u disciplini Match play. U kadetskoj konkurenciji prvo mjesto pripalo je Pavlu Hacu iz Velikog Trgovišća, Marija Štrbenac iz Dubrave bila je druga, a Lovro Bjelobrk iz ŠSK “DUB” treći.

U konkurenciji juniora nova državna prvakinja je Iva Popović-Gecan SK ” Ivanić” , Petar Blagec iz PGSD Zagreb je bio drugi, a Helena Oborovečki iz Velikog Trgovišća bila treća.

Medalje u kategoriji kadeta i juniora u disciplini Match Play dodijelili su Dragutin Vrbek, glavni tajnik IAU-a (svjetske samostrelske unije), te izaslanica župana Krapinsko-zagorske županije Lucija Grabušić.

Podršku mladim samostrelcima svojim prisustvom pružio je Luka Lešković, vrhunski sportaš u savateu.