Zagorje
Bajka na dlanu

Velikom ekoakcijom poslana jasna poruka: Ne bacaj smeće iz auta!

Datum objave: 21. svibnja 2026.

Na inicijativu župana Željka Kolara, u suradnji s Javnom ustanovom za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko-zagorske županije Zagorje zeleno i Županijskom upravom za ceste Krapinsko-zagorske županije, u srijedu, 20. svibnja, na području Grada Zaboka održana je velika ekoakcija “Ne bacaj smeće iz auta”.

Akcija se održala na jednoj od najprometnijih lokacija na području Županije, a župan Kolar istaknuo je kako je inicijativa pokrenuta kako bi se skrenula pozornost na neprihvatljivost bacanja otpada u prirodu. “Želimo da Zagorje ostane zelena destinacija, ne samo zbog nas koji ovdje živimo, nego i zbog svih koji dolaze u Zagorje kao najveću kontinentalnu turističku destinaciju. Ovo je naš dom i priroda koju imamo bogom dana, a sami je uništavamo”, kazao je župan Kolar i pozvao da se svi osvijeste i uklone smeće oko vlastitih objekata, livada, vinograda, ali i da reagiraju ako vide nekoga da baca smeće.

Ravnateljica Javne ustanove Dijana Hršak poručila je kako, iako se ovom akcijom neće promijeniti svijet, važno je krenuti malim koracima i pokazati da nam svima treba biti stalo do čistog okoliša. “Nadamo se da je ovo samo početak ovakvih akcija te da ćemo svojim primjerom potaknuti i druge da organiziraju slične akcije”, rekla je ravnateljica Hršak i dodala kako se kontinuirano radi na podizanju ekološke svijesti i svijesti o odlaganju otpada na za to propisano mjesto.

Akciju su podržali i gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek, djelatnice i djelatnici Krapinsko-zagorske županije, županijskih ustanova, Gradske uprave Grada Zaboka, gradskih ustanova te predstavnici brojnih udruga, poduzeća i zainteresirane građanke i građani, a ovom je akcijom očišćen pojas  između državne ceste i vodotoka rijeke Krapinice.


Fotogalerija